top of page

Konyaaltı - Antalya - ONLINE

Lisan eğitimimi; ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, yüksek lisansımı; TODAİE’de Kamu Yönetimi alanında tamamladım. Halen Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde (tez aşamasında) doktora yapmaktayım. Doktora tezim yoganın sosyolojik analiziyle ilgilidir.

 • Lise yıllarında ilk karşılaştığım andan itibaren zen-budizme ilgi duydum. 2001 yılında zen-nefes meditasyonu öğrendim ve düzenli olarak uygulamaya başladım.

 • 2002 yılında Hatha Yoga yapmaya başladım. 7 yıl boyunca Ankara’da Yoga Öğretmenim Sabiha Betül Uslubaş ile yoga çalışmalarına devam ederek, son üç yıl “Öğretecek Şekilde Yoga” eğitimi aldım.

 • 2004 yılında yoga öğretmenimle birlikte gittiğim Nepal’in başkenti Katmandu’da Jagat GuruShree Sadhak Satyam ile (Swami Akhandananda) tanıştım, bu karşılaşma, sonraki bir araya gelişler kendimi keşif yolculuğunda bana değerli kapılar açtı.

 • Bu süreçte Horst Gunter tarafından Reiki 1-2’ye inisiye edildim.

 • 2008 yılında Paramahansa Yogananda’nın öğrencisi Roy Eugene Davis’in Atlanta’daki Ruhsal Farkındalık Merkezi’nde (Center for Spiritual Awareness-CSA) kendisi tarafından Kriya Yoga inisiyasyonu aldım.

 • 2007-2009 yılları arasında Ankara Lösev’de lösemili çocuklarla gönüllü olarak yoga yaptım.

 • 2009 yılında katıldığım bir eğitim dâhilinde çocuk yogası eğitimi sertifikası aldım.

 • Aralıklı olarak bir yılı Ankara’da, diğeri Antalya’da olmak üzere toplam iki yıl yetişkinlerle yoga çalışmaları yaptım.

 • Herkese ulaşabilecek pratik ve güvenli bir yol olarak, 2013-2014 döneminde Unicorn Dönüşümsel Çalışmalar’ın kurucuları Tülin Etyemez Schimberg ve M. Reşat Güner’den bir yıl boyunca dört modül halinde verilen Regresyon Uzmanlık Eğitimi gördüm. Aralık 2014 itibariyle Dünya Regresyon Uzmanları Birliği (EARTh) tarafından da onaylı mezuniyet diplomasını aldım ve halen EARTh’ün sertifikalı profesyonel üyesiyim. (http://www.earth-association.org/professional-certified-members/)

 

Regresyon alanında mezuniyet sonrası aldığım sertifikalı diğer eğitimler:

 • EARTh İleri Düzey Regresyon Atölye Çalışması; “Eskiden Kalmalık (Hangover) Durumlarını Çözmek: Bunalımlı Dönemlerin Muğlak Ama Güçlü İkincil Etkileri” ve “Psikolojik Körlük ve Sağırlık; Kapatma Komutları”, Eğitimci; Hans TenDam, 28 Şubat-1 Mart 2015.

 • EARTh İleri Düzey Regresyon Atölye Çalışması; “Parazit Düşünce Biçimlerini Bulup Etkisizleştirmek ve Bağımlılıklar”, Eğitimci; Hans TenDam, 5-6 Kasım 2016.

 • Unicorn Dönüşümsel Çalışmalar İleri Düzey Regresyon Atölye Çalışması; “Fiziksel Travma ve Bütünleşme”, Eğitimciler; Tülin Etyemez Schimberg – M. Reşat Güner,17-18 Aralık 2016.

 • Unicorn Dönüşümsel Çalışmalar Atölye Çalışması; “Büyüler ve Lanetlerle  Çalışmak; Kontratları Kaldırmak”, Eğitimci; Tülin Etyemez Schimberg, 11-12 Şubat 2017.

 

Evliyim ve iki kız çocuk annesiyim.

Yaşam felsefemi; hep birlikte gerçeğe ve varlığımızın özüne doğru yaptığımız bedenli bu dünya yolculuğunda kendini bilme ve hakikat idrakini an be an büyüten bir yaklaşım olarak; “açık ve berrak bir zihin haliyle hep öğrenci olma”, “daima elimden gelenin en iyisini yapma” ve “her ne olursa olsun bilge yüreğimizdeki sonsuz sevgi ve şefkat kaynağına yönelme” gayreti şeklinde özetleyebilirim.

Bu yolculukta birlikte yürüdüğüm, varlıklarıyla varlığımı destekleyen tüm hocalarıma, aile üyelerime, dostlarıma, arkadaşlarıma ve karşılaştığım herkese şükranlarımı sunuyorum.

 

İletişim Bilgileri

Telefon : +90 532 468 88 21

e-mail   : dolphin.se@gmail.com

Serpil Şengül Gürsoy

bottom of page