top of page

Konuk Eğitmenler

 

Zaman zaman ülkemizde konuk ettiğimiz eğitmenlerimizin detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Hans TenDam

Hollanda

 

Hans TenDam, Amsterdam Üniversitesinin psikoloji ve pedagoji bölümleri mezunudur. 1970’den bu yana, bağımsız yönetim danışmanı olarak çalışmaktadır ve strateji geliştirme ve organizasyonun yenilenmesi konularında uluslararası deneyime sahiptir. Hans TenDam, regresyonu ve geçmiş yaşam malzemesini keşfederek bu alandaki öncülerden bir haline geldi. Regresyon terapisinin “Hollanda Ekolü”nü başlattı. International Board of Regression Therapy (IBRT) danışma kurulunda yer almaktadır ve European Association of Regression Therapy (EARTh)’nin kurucu başkanı ve yaşam boyu onur üyesidir.

Marion Boon

Hollanda

 

Transpersonal Regresyon Uzmanı

Kişisel Sahicilik Koçluğu-Psiko Dinamik Şifa

EARTh, NVRT profesyonel üyesi; IBRT sertifikalı

IPARRT uluslararası uygulama eğitmeni

TASSO transpersonal regresyon uzmanlığı uluslararası eğitim enstitüsü öğretmeni

Mensics Enstitüsü kurucusu, EARTh Birliğinin ve WCRT Dünya Regresyon Uzmanlığı Kongresi ve Araştırmasının kurucu üyesi

Trisha Caetano

USA

 

Trisha, İç Çocuk, Entegresyon ve regresyon uzmanlığı üzerine dünyaca tanınan öncülerden biridir. Birçok psikoterapisti ve uzmanı eğitmiştir. Japonya'da, Hindistan'da, Hollanda'da ve birçok uluslararası merkezde eğitimler ve seminerler vermiştir. Regresyonu bir iyileşme yöntemi olarak gören The Association for Regression Research and Therapies Birliğinin başkanlığını yapmıştır. Amerika, İngiltere, Avustralya'da radyo programlarına katılmış ve regresyonu tanıtmıştır. Transpersonel çalışmalar eğitmeni ve uygulayıcısıdır.

Mark Wentworth

İngiltere

 

26 yıldır renklerin iyileştirici gücü ve kişisel dönüşüm üzerine araştırmalar yürütmekte ve çalışmaktadır. Renklerin arketipik şifa gücü ile
C. G. Jung’un kolektif hayali dünyalarını birleştiren, eşsiz bir yaşam geliştirici yöntem olan Renk Arayışı’nı kullanan ve Renk Psiko-Dinamiği eğitimleri verenYaşam İçin Renkler okulunun kurucusu ve başkanıdır. Mark, 90’ların sonlarında, renklere ilk defa hem ses hem de öykü ve hareket kazandırma yoluyla kendilerini ifade etmelerini sağlayan ve renkleri dışavurumcu sanatlarla ve psiko-drama teknikleriyle kaynaştıran atölye çalışmaları düzenlemeye başlamıştır. Bunun yanı sıra Filipe De Moura ile birlikte, drama ve öykü anlatıcılığına dair kadim bilgilerin ve J. L. Moreno’nun çığır açıcı çalışmasının birlikte kullanıldığı hareket eksenli bir spontane sunum yöntemi olan Dinamik Tiyatro’nun da kurucusudur. Mark, Dünya Dinamik Tiyatro Birliği’nin (DTWA) ve pozitif yaşam için yaratıcı çözümler ve umut kazandırmak amacıyla Renk, Dinamik Tiyatro ve diğer dışavurumcu sanatları birleştiren, kâr amacı gütmeyen Dinamik Kalp Projesi’nin de kurucularından biridir.

Anita Groenendijk

Hollanda

 

1987 yılında, Hollanda Wageningen Universitesi’nde  iş sağlığı konusunda yüksek lisans yaptı.

Ses dialoğu ve Aura-Şakra okuması ve şifalanması konusunda eğitim verdi. 1993 yılında SRN’den (Hollanda Reenkarnasyon terapisi okulu) mezun oldu ve sonrasında geçmiş yaşam regresyon uzmanlığı ve başka enerji çalışmaları ile ilgili bir çok atölye çalışmasına katıldı.1999 ve 2014 yılların arasnda, kinesiyoloji konusunda aralıksız eğitim vermeye devam etti ve 2001 senesinde beri Sağlık Kinesiyolojisi (Touch For Health) eğitmenliği yapmaktadır.

2000 senesinden itibaren regresyon uzmanlığı konusunda tam zamanlı çalıştığı özel ofisini 1993’de açmıştır. Çabuk ve kalıcı sonuçları bulunan, regresyonun en etkili yönleri ile kinesiyolojiyi  birleştiren Beden Bilğeliği Regresyon Tekniğini  geliştirmiştir. Bu tekniği danışanlarına uyguladığı gibi, çeşitli okullarda ders de vermektedir.

Nassos Komianos

Yunanistan

 

1964'te Yunanistan'ın Kifissia şehrinde doğdu. ABD'ye taşınıp Oklahoma City'deki Rose State College'da psikoloji okudu. Daha sonra Oklahoma Üniversitesi'ne geçti ve nihayetinde 1985'te Norfolk Virginia'daki Old Dominion Üniversitesi'nde sosyoloji bölümünü bitirdi. Ailevi sebepler yüzünden mezun olduğu alanı bırakıp Yunanistan'a dönmek zorunda kaldı. En sonunda, oldukça uzun ve zorlu yılların ardından Yunanistan'ın Korfu Adası'nda hipnoterapist olarak çalışmaya başlayana değin hipnoz ve derinlik psikolojisiyle ilgilenmeye devam etti. Ulusal Hipnoz Uzmanları Birliği tarafından Lisanslı bir Hipnoterapist ve Uluslararası Regresyon Terapisi Kurulu tarafından Lisanslı bir Regresyon Terapisti olarak kabul edildi, IARRT üyeliğine getirildi ve 2013-2015 yılları arasında Dünya Regresyon Terapisi Birliği'nin (EARTH) başkanlığını ve başkan yardımcılığını görevlerini yürütmüştür.​​

Juanida Puddifoot

İngiltere

 

Süptil yaşam enerji alanlarına odaklanan bir çalışma tarzı olan “Enerji Geçitleri”nin kurucusu ve yaratıcısıdır. Tutkusu; yaşamların ve eylemlerin bireysel ve kolektif olarak yarattığımız enerji yapılarıyla nasıl biçimlendiğine dair farkındalığın artmasına yardım etmektir.

Profesyonel danışman, DMP – Derin Anı Süreci yetkili eğitmeni ve Woolger Uluslararası Eğitim’de Woolger Konsey üyesi olarak çalışmaktadır. Ruhsal danışman ve şamanik uygulayıcı olarak atasal konularla çalışmaktadır ve 25 yılı aşkın eğitmenlik tecrübesi vardır. Güçlendirici ve pratik yaklaşımı ile fiziksel dünya, ruhsal alemler ve süptil enerjiler arasındaki bağlantılara dair daha geniş anlayış edinmeye yardım etmektedir.

Leo Rutherford

 

Holistik Psikoloji dalında eğitim gören Leo Rutherford, Eagle’s Wing Çağdaş Şamanizm Kolejinin kurucusudur (1987) ve The View through the Medicine Wheel, Şamanik Yolun Çalışma Kitabı (Ruh ve Madde) ve Principles of Shamanism adlı kitapların yazarıdır. Kuzey ve güney Amerika’da pek çok yetenekli şamanla çalışmış ve günümüz insanının kendi Gönül İçeren Yollarını ve Davetsiz Güzelliklerini bulmalarına yardım etmek amacıyla şamanizmin kadim yollarını ve modern teknikleri harmanlamaktadır.

07714-333989 / 01435-813508
leorutherford@eagleswing.co.uk

http://eagleswing.co.uk

bottom of page