top of page
tulin resim 2020.jpg

Eğitmen: Tülin Etyemez Schimberg

1972’de Samsun’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliğini bitirdikten sonra bir süre bilgisayar sektöründe çalışıp daha sonra ilaç sektörüne geçti. Ve 2011 yılına kadar Uluslararası bir firmada Klinik Proje Müdürü olarak çalıştı.

90’lı yıllardan beri ruhsal konularla ilgili çeşitli araştırmalar yapan Tülin Etyemez Schimberg ruhsallıkla ilgili pek çok konferanslar ve seminerler verdi, makaleler yazdı, uygulamalı atölye çalışmaları yaptı, Ruh ve Madde Dergisi’nin ve Ruh ve Madde Yayınlarından çıkan pek çok kitabın editörlüğünü gerçekleştirdi.

2005 ve 2009 yıllarında düzenlenen 1. ve 2. Parapsikoloji Konferansı’nın organizasyonunda görev aldı.

2005 yılında Janet Cunningham ve Jeffrey Ryan’dan regresyon uzmanlığı eğitimini tamamladı. 

2006 yılında Dünya Regresyon Uzmanları Birliği EARTh’ün yönetim kurulu üyesi oldu ve bu kurum bünyesinde pek çok eğitim ve kongre organizasyonları yaptı, pek çok atölye çalışmalarına katıldı ve eğitimler verdi. NLP ve EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği) vb. pek çok tekniği deneyimleri arasına kattı. Yaşam Koçluğu modüllerini tamamladı.

2009 - 2011 yılları arasında Roger Woolger ve Juanita Puddifoot ile Deep Memory Process (Derin Anı Süreci) eğitimlerini tamamladı ve DMP uzmanı yetkisi aldı.

2006-2011 yılları arasında Dünya Regresyon Terapistleri Birliği - EARTh yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Halen birliğin yıllık toplantılarını organize etmekte ve program komitesinde yer almaktadır.

Ekim 2011’de Türkiye’de gerçekleştirilen 4. Dünya Regresyon Kongresi’nin organizasyon komitesi başkanlığını yürüttü. 2016'da Portekiz'de 5. Dünya Kongresinin, 2018'de Hindistan'da gerçekleşen 6. Dünya kongresinin program komitesinde yer aldı.

Regresyon uzmanlığı alanında ve dönüşümsel konularda çalışmalarını sürdürmekte olan Tülin Etyemez Schimberg halen Bilyay Vakfı  ve MTİA Derneği başkanı olarak görev yapmaktadır.

bottom of page