top of page

Tülin Etyemez Schimberg

1972’de Samsun’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliğini bitirdikten sonra bir süre bilgisayar sektöründe çalışıp daha sonra ilaç sektörüne geçti. Ve 2011 yılına kadar Uluslararası bir firmada Klinik Proje Müdürü olarak çalıştı.

90’lı yıllardan beri ruhsal konularla ilgili çeşitli araştırmalar yapan Tülin Etyemez Schimberg ruhsallıkla ilgili pek çok konferanslar ve seminerler verdi, makaleler yazdı, uygulamalı atölye çalışmaları yaptı, Ruh ve Madde Dergisi’nin ve Ruh ve Madde Yayınlarından çıkan pek çok kitabın editörlüğünü gerçekleştirdi.

2005 ve 2009 yıllarında düzenlenen 1. ve 2. Parapsikoloji Konferansı’nın organizasyonunda görev aldı.

2005 yılında Janet Cunningham ve Jeffrey Ryan’dan regresyon uzmanlığı eğitimini tamamladı.

2006 yılında Dünya Regresyon Uzmanları Birliği EARTh’ün yönetim kurulu üyesi oldu ve bu kurum bünyesinde pek çok eğitim ve kongre organizasyonları yaptı, pek çok atölye çalışmalarına katıldı ve eğitimler verdi. NLP ve EFT (Duygusal Özgürleşme Tekniği) vb. pek çok tekniği deneyimleri arasına kattı. Yaşam Koçluğu modüllerini tamamladı.

2009 - 2011 yılları arasında Roger Woolger ve Juanita Puddifoot ile Deep Memory Process (Derin Anı Süreci) eğitimlerini tamamladı ve DMP uzmanı yetkisi aldı.

2006-2011 yılları arasında Dünya Regresyon Terapistleri Birliği - EARTh yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Halen birliğin yıllık toplantılarını organize etmekte ve program komitesinde yer almaktadır.

Ekim 2011’de Türkiye’de gerçekleştirilen 4. Dünya Regresyon Kongresi’nin organizasyon komitesi başkanlığını yürüttü. 2016'da Portekiz'de 5. Dünya Kongresinin, 2018'de Hindistan'da gerçekleşen 6. Dünya kongresinin program komitesinde yer aldı.

Regresyon uzmanlığı alanında ve dönüşümsel konularda çalışmalarını sürdürmekte olan Tülin Etyemez Schimberg halen Bilyay Vakfı  ve MTİA Derneği başkanı olarak görev yapmaktadır.

Please reload

1987 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. İnsan bilinci ve insan zihnine yönelik ilgisi nedeniyle üniversite yıllarında felsefi ve bilimsel alanda çeşitli araştırmalar yapmaya yöneldi. 1990 yılında İzmir Ruhsal Araştırmalar Derneği’nin kurucu üyeleri arasında yer aldı. 1991 yılından bugüne dek zihin, ruhsallık ve insan bilinciyle ilgili çeşitli konularda birçok konferanslar ve seminerler verdi, uygulamalı atölye çalışmaları yaptı, makaleler yazdı.

 

​1996 yılında ruhsal ve kişisel gelişim alanında kitaplar yayınlamak amacıyla kurulan Ege Meta Yayınları’nın kurucuları arasında yer aldı ve bu yayınevinden çıkan pek çok kitabın editörlüğünü yaptı.

 

​2003 yılında zihinsel gelişim ve değişim teknolojileri üzerine çeşitli çalışmalar yapmaya başladı. 2004 yılında NLP ile tanıştı ve aynı yıl NLP Master Practitioner sertifikasını aldı. 2005 yılında Dr. Janet Cunningham ve Dr. Jeffrey Ryan’dan Regresyon Uzmanlığı eğitimi aldı. 2008 yılında International Board for Regression Therapy (IBRT) onaylı regresyon uzmanlığı sertifikası aldı. 2006 yılında Doğa Bütünsel Gelişim Merkezi’nin kurulmasına öncülük etti. 2007 yılında EARTh üyesi oldu. 2011 yılında Tülin Etyemez Schimberg ile birlikte Unicorn Dönüşümsel Çalışmalar adlı okulun eş kurucusu oldu.

 

​Geçtiğimiz yıllarda, verdiği çok sayıda seminer ve bütünsel gelişime yönelik atölye çalışmasının yanı sıra birçok bireysel çalışma yaptı. 1993 – 2013 yılları arasında İzmir Ruhsal Araştırmalar Derneği’nde başkanlık görevini üstlenen M. Reşat Güner, çeşitli kurumlarda konferans ve seminerler vermekte, NLP ve Regresyon Uzmanlığı alanında bireysel çalışmalar yapmakta, yeni seminer programları geliştirmekte, insan bilinci, ruhsal gelişim ve zihinsel değişim teknolojileri ile ilgili çalışmalarını çok yönlü olarak sürdürmektedir.

 

Yayınlanmış Eserleri:

 

Okültizm, Tarih Boyunca Gizli Bilimler, 1996, Ege Meta Yayınları.

 

İlkeleri ve Uygulamalarıyla Kendi Kendine Telkin, (Derleme) 2004, Ege Meta Yayınları.

 

Bedensel ve Zihinsel Gevşeme Teknikleri, 2006, Ege Meta Yayınları.

 

Uygulamalı CD’ler:

Yönlendirmeli Gevşeme Uygulaması, Audio CD, 2009, Ege Meta Yayınları.

 

Astral Symphony, Audio CD, 2012. (Meditasyon ve Teta Ritmi İçin Müzik)

 

Shamanic Trance Dance, Audio CD, 2015. (Şamanik Trans Dansı İçin Müzik)

 

Yönlendirmeli Meditasyon Uygulaması, Audio CD, 2017.

 

(iTunes Store, CDBaby, Amazon.com‘dan temin edilebilir. Spotify ve Apple Music üzerinden online olarak dinlenebilir.)

Please reload

bottom of page